۱۳۸۸ بهمن ۳, شنبه

ازدحام و درگيری در بانک ملت شعبه بازار تهران و هجوم بی سابقه مردم به بانکها در اصفهان

ازدحام و درگيري در بانك ملت شعبه بازار و تعطيلي اين بانك بدستور مقامات امنيتي

طي اخباري كه ديروز مبني بر ورشكستگي زود هنگام دو بانك دولتي مهم از طريق پيامك به دست من رسيد قصد خالي كردن حساب بانكي خود را از بانك ملت داشتم كه امروز پس از مراجعه به بانك ملت در بازار ( بازار فرش فروشان ) با ازدحام و شلوغي بي سابقه روبرو شدم كه كساني هم مانند من نيز اين خبر به دستشان رسيده بود و هر لحظه به دليل حساسيت بازاريان و پيچيده شدن اين خبر در بازار به صف مشتريان بانك براي برداشت از حساب افزوده ميشد . ساعت 11 و نيم بود كه باجه پرداخت اعلام كرد كه موجودي ندارد و ميتواند حواله بين بانكي صادر كند كه با مخالفت اكثر مشتريان روبرو شد .
رئيس شعبه نيز به مشترياني كه براي برداشت پول مراجعه كرده بودند به آنها اعلام كرد كه ورشكستگي اين بانك شايعه است و نياز به خالي كردن حسابها نيست ولي با اصرار مشتريان روبرو شد كه به درگيري لفظي انجاميد كه با دخالت مامور بانك نيز به اين درگيري افزوده شد .
لحظاتي بعد ماموران يگان وي‍ژه وارد شعبه مذكور شدند و همه را به بدترين شكل و حتي زدن باتوم بيرون كردند و درب بانك را به روي مشتريان بستند . جالب اينجا بود كه يكي از مشتريان بعد از خوردن باتوم و درگيري با نيروها شعار يا حسين ميرحسين سر داد و بقيه هم با صداي بلند شروع به همكاري كردند.
تعدادي از حجره ها و مغازه هاي اطراف با شنيدن شعار يا حسين مير حسين بلافاصله كركره ها را پايين كشيدند . هم اكنون بازار فرش فروشان حالت امنيتي به خود گرفته و نيروهاي ضد شورش در اطراف بانك مستقر شده اند ( ساعت 12 : 13 )


گزارش روز گذشته: احتمال اعلام ورشکستگی دو بانک دولتی

فوري و مهم / بانك ملي و ملت در صورت عدم كمك اضطراري دولت رسما ( چهارشنبه 7 بهمن ) اعلام ورشكستگي خواهند كرد

لحظاتي پيش يكي از دوستان و يكي از شركاي تجاري كه از معاونين رده بالا در بانك مركزي ميباشد به من اطلاع داد كه چهارشنبه شب در پاستور ( ساختمان رياست جمهوري ) جلسه اي با حضور احمدي ن‍ژاد و رئيس بانك مركزي و همچنين رياست چند بانك دولتي بخصوص بانك ملي و ملت تشكيل شده و در آن گزارشات مهم و محرمانه اي به احمدي ن‍‍ژاد ارائه شده كه در آن خبر از ورشكستگي زود هنگام دو بانك معتبر يعني ملي و ملت داده شده كه در صورت عدم كمك اضطراري دولت به اين دو بانك تا روز چهارشنبه 7 بهمن ماه رسما اعلام ورشكستگي خواهند كرد و درهاي اين دو بانك و احتمالا بانكهاي ديگر به روي مشتريان بسته خواهد شد . و مردم روز چهارشنبه با درهاي بسته بانكها مواجه خواهند شد

منبع اين خبر با توضيحات كوتاهي كه در اينباره داد و من عنوان كردم از من خواست كه بدون درنگ صبح روز شنبه نقدينگي شركت خود را از بانك خارج كنم . در ضمن محض اطلاع به كساني كه طبق قانون جديد نميتوانند مبالغ بالاي 15 ميليون را از حساب خود خارج كنند ميتوانند از طريق راهكار برگشت چك اقدام به برداشت كل موجودي حساب خود كنند .

از همه كساني كه اين خبر را امروز ( جمعه 2 بهمن ماه ) دريافت كرده اند بعنوان يك ايراني ميخواهم براي كمك به ديگر هموطنان در اين زمان باقيمانده از طريق اس ام اس . تلفن . ايميل و ... اطلاع رساني را بصورت گسترده آغاز كنند . و دوستان . آشنايان . فاميل ( پدر . مادر . خواهر . برادر . دايي . خاله . عمه و .... ) را از ورشكستگي اين 2 بانك كه قطعا ورشكستگي ديگر بانكها را بدنبال خواهد داشت آگاه كنند . فقط در نظر داشته باشيد كه وقت كم است . و بايد اطلاع رساني را از همين حالا آغاز كرد

در ضمن منبعي كه اين خبر را در اختيار من قرار داد همانطور كه گفتم يكي از معاونان ارشد در بانك مركزي است در پاسخ به اين سوال من كه چگونه اين خبر به بيرون درز پيدا كرده و اين خبر ميبايست محرمانه باشد گفت : بدليل سرمايه گزاري و فعاليت تجاري تعدادي از مسئولين رده بالاي حاضر در جلسه چهارشنبه شب در پاستور و ترس از بر باد رفتن سرمايه هايشان اين خبر را به كارگزاران خود داده اند و برداشت حساب مسئولين و مقامات از همان روز پنجشنبه ( روز بعد از جلسه ) آغاز شده كه نشان از نرسيدن به راهكاري براي جلوگيري از ورشكستگي اين دو بانك در جلسه اضطراري روز چهارشنبه دارد . اين خبر امروز ( جمعه ) به ما رسيده كه براي اقدام و حفظ سرمايه ها هنوز دير نيست .
و در اصفهان: باجه هاي بانك ملي در اصفهان امروز با هجوم بي سابقه مردم براي برداشت پول از حسابهايشان روبرو شدند . صفهاي طولاني در جلوي باجه هاي بانك ملي در اصفهان بخصوص شعبه هاي چهار باغ و سي و سه پل و حضور نيروهاي امنيتي در داخل شعب . بانك ملي شعبه چهارباغ از ساعت 12 با كمبود نقدينگي روبرو شد و مردم را كه ساعتها در صف منتظر بودند را به بيرون راهنمايي كردند و درب بانك به روي مشتريان با اعتراض مردم بسته شد .

۵ نظر:

 1. به اینم سر بزن
  http://bayaniye.blogspot.com

  پاسخحذف
 2. آقا سلام
  این روش برداشت چک که میگی میشه به اون روش بیشتر از 15 میلیون برداشت کرد چجوریه ؟
  میشه بیشتر توضیح بدی منم بفهمم ؟

  پاسخحذف
 3. تو تهران هم چندتا شعبه بزرگ ملت مثل چهار راه ولیعصر چند روزه بسته شدن

  پاسخحذف
 4. به نظر من که ورشکستگی بانکها حتمی هست. تا چند روز آینده هم خبرش میرسه.


  http://rostamfarokhzad.blogspot.com

  پاسخحذف
 5. شتر در خواب بیند پنبه دانه ...

  پاسخحذف